سفارش تبلیغ
صبا ویژن
هر که در انتخاب برادران، ارزیابی را مقدّم ندارد، فریب خوردگیْ او را به مصاحبت با بدکاران می کشاند . [امام علی علیه السلام]

Powerd by: Parsiblog ® team.
موسیقی(سه شنبه 87 بهمن 29 ساعت 4:31 عصر )
موسیقی رپ و تاثیرات مخرب آن روی نسل جوان

 

  دنیای موسیقی هیپ هاپ یا همان رپ این باور را به شما می دهد شاعرانه برای ابراز احساسات از طریق موسیقی است اما آیا آنچه که از موسیقی رپ می شنوید به نظرتان شاعرانه می آید؟

تاثیری که رپ این روزها در سراسر جهان بر روی کودکان ما می گذارد، متاسفانه تاثیری بسیار قابل توجه است. آیا تابه حال واقعاً وقت گذاشته اید تا به یکی از این آهنگ ها ، خوب گوش کنید؟ منظورم این است که دقیقاً روی کلمات و مفاهیم آنها تمرکز کنید.
تقریباً 80 درصد از آهنگ های رپی که در سراسر جهان در لیست 10 آهنگ برتر هستند، خشونت در خود دارند. این آهنگ ها، عمل کتک کاری یا بدتر از آن کشتن یک نفر دیگر را می ستایند. لازم به ذکر است که این خواننده ها عادت دارند آهنگ هایشان را با صدایی بلند و ناهنجار بخوانند که واقعاً نمی توانید بفهمید چه می گویند. یادتان باشد همین خواننده های رپ بودند که به جوانان ما الگوهای نامناسب را تلقین کردند.
چیز دیگری که به نظر می رسد موسیقی رپ، مشروب خواری و برهنگی را هم ستایش می کند؛ که دو مورد از مهمترین مشکلات رایج میان جوانان امروز است.
موسیقی رپ ابتدا به شکل شعرگونه موسیقی شروع به کار کرد، و این روزها توسط کسانی که رپ را برای خشونت و سایر راه های خود تخریبی استفاده می کنند، مورد سوء استفاده قرار گرفته و خراب شده است. پس حتماً وقت گذاشته و به موسیقی که فرزندتان به آن گوش می دهند، گوش دهید و برای ممنوع کردن موسیقی رپ برای نوجوانانتان، عجله نکنید. باید اول مفاهیم گفته شده در این آهنگ ها را بررسی کنید و بعد تصمیم بگیرید.
آیا موسیقی رپ برای نوجوانان خطرآفرین است؟ طبق تحقیقی که برای بررسی تاثیر ویدئوهای موسیقی رپ بر سلامت فیزیکی و احساسی نوجوانان انجام گرفت، مشخص شد نوجوانانی که زمان بیشتری را صرف تماشای ویدئو کلیپ های سرشار از خشونت و آهنگ های رپ می کنند، این رفتارها را بیشتر در زندگی واقعی خود انجام می دهند.
پس از بررسی 522 دختر سیاهپوست بین سنین 14 تا 18 سال از طبقه متوسط تا پایین جامعه، محققان دریافتند که درمقایسه با آنهایی که هیچوقت یا کمتر چنین ویدئو کلیپ هایی تماشا می کنند، نوجوانانی که حداقل 14 ساعت در هفته این ویدئو ها را تماشا می کنند، رفتارهای مخرب بیشتری از خود نشان می دهند. دراین تحقیق یکساله، این افراد اعمال زیر را تجربه کرده اند: تمایل آسیب رسانی به معلم، سه برابر بیشتر تمایل به دستگیری، 2.5 برابر بیشتر استفاده از مواد مخدر ، یا نوشیدن مشروبات الکلی، 1.5 برابر بیشتر
دکتر رالف جی دیکلمنته، محقق، عنوان می کند، "مهمترین هشدار نتایج این تحقیقات این است که ما رابطه ای بین خشونت و یک یا دو مورد از این رفتارهای خطرساز پیدا نکردیم، بلکه با یک رشته از این رفتارها پیدا کردیم."
وی می گوید، "ما می خواستیم روی دختران جوان با نژاد افریقایی-امریکایی، جمعیتی که بسیار آسیب پذیر هستند، تمرکز کنیم. در این ویدئو کلیپ ها، قدرت در دست مردان است و زنان فاقد قدرتند، درنتیجه پست و زیر دست هستند. مطمئن نیستم که رفتارهای مخرب در دختران تحقیق ما به خاطر این مسئله بوده باشد.آنها بیشتر فقط چیزی که در این کلیپ ها می دیده اند را تقلید می کردند. زنان این کلیپ ها کار و بارشان خوب است، با مردان قوی و مهم رابطه دارند، به کلوپ های خوب می روند و لباس های قشنگ می پوشند. برای این دخترها، این چیزها، مطمئناً چیز بدی نبوده است."
البته این اولین باری نیست که این موسیقی انقلابی متهم مشکلات اجتماع شده است. از الویس پریسلی تا کولومبین، هم در گذشته مسئول رفتارهای ضد اجتماعی و انقلابی جوانان شناخته شده است. اما موسیقی رپ، نگرانی ویژه ای را ایجاد کرده است.
ایسکانیوز می افزاید ، این در حالی است که با کمی تامل در رفتارها و نوع گرایش برخی جوانان بر می آید که گرایش رو به رشد قشر آسیب پذیر جامعه ما به سمت این نوع موسیقی در حالت هشدار دهنده ای قرار دارد.
با این حال ، متاسفانه این نوع موسیقی در کشورمان نیز طرفداران زیاد خاص خود را دارد که اگر به آن توجه ویژه ای نشود به آسیب های خانمانسوزی که جوامع غربی رسیدند نزدیک می شویم.
با این اوصاف ما در پرونده آسیب های اجتماعی نو پدید بر آنیم تا با رصد کردن اهداف تولید کنندگان این نوع موسیقی ضمن آنکه اطلاعات جدیدی از موسیقی های رپ داده ، هشدار های ضروری نسبت به عواقب و تبعات اجتماعی آن به خانواده های ایرانی بدهیم. • کلمات کلیدی :
 • »
  »» نظرات دیگران ( نظر)


  لیست کل یادداشت های وبلاگ
  عشق
  موسیقی
  [عناوین آرشیوشده]
   RSS 
   Atom 

  بازدیدهای امروز: 3  بازدید
  بازدیدهای دیروز: 2  بازدید
  مجموع بازدیدها: 1243  بازدید
  [ صفحه اصلی ]
  [ وضعیت من در یاهو ]
  [ پست الکترونیک ]
  [ پارسی بلاگ ]
  [ درباره من ]


  تنها هستی یکفرد عشق او به خداست
  » آرشیو یادداشت ها «
  » پیوندهای روزانه «
  » اشتراک در خبرنامه «